Türkiye Seçim İçin Kilitlendi! Peki Son Durum Ne?

Türkiye Seçim İçin Kilitlendi! Peki Son Durum Ne?
Yazan

Türkiye Seçime Kilitlendi! Peki Online(Dijital) Anketler Ne Diyor?

Sosyal medyada birçok partili gruplar sosyal medya anketleri gerçekleştiriyor. Şuan için en yüksek katılım ise 235 bin kişi civarında olan onedio anketi üzerinde görülmektedir. Anket şirketleri son anket çalışmalarını da başlattı. Böylece seçim öncesi son düzlüğe girilirken durumlar kendini gösterecek.

Dijital Medyada En Aktif Aday Muharrem İnce. Peki Son Durum Ne?

Şuan için anketler incelendiğinde erken seçim açıklandığından buyana Muharrem İnce çok ciddi bir yükseliş göstermekte ve şuana kadar Dijital Medya Yönetimini en aktif ve verimli kullanan aday olarak dikkat çekmektedir. Videoları ve görselleri milyonlarca gösterime ulaşıyor. Ekranlara çıktığı zamanlarda ise Reyting olarak tüm diğer adayları domine etmeye devam ediyor. Yani Türkiye’ nin bir çok noktasında en çok merak edilen aday Muharrem İnce olarak görülmekte.  Meral Akşener ise partisinin ilk seçiminde çok ciddi bir oy oranı ile çıkış göstermektedir. Recep Tayyip Erdoğan’ da ise durum farklı. Erken seçim kararından buyana Cumhurbaşkanı, firmaların yaptığı anketlere göre %5-10 arasında oy kaybetmiş durumda ve düşüş trendi daha kırılmış değil. Bu sebeple büyük bir kesim seçimin 2. tura kalacağına kesin gözüyle bakmaktadır.

 

Çoğu yayın organlarındaki yorumlara göre: “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en çekişmeli ve sonucu merak edilen seçim süreci” olduğu söyleniyor. Sonucun ne olacağı konusunda tahmin yürütmek şuan için zor ama bizde herkes gibi tüm sonuçların vatana ve millete hayırlı olmasını diliyoruz.

Sizlerde onedio’ nun düzenlediği online ankete katılmak ve/veya sonuçları görüntülemek isterseniz ankete BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.


Yorumlar

  1. Memlekette seçim bitmiyorki biri bitiyor başlıyor benim kişisel görüşüm umarım milli ittifak kazanır ki öyle görünyor herkez oyunu kullansın mutlaka hodri meydan.. Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir